Národný týždeň manželstva Košice

Ročník 2022

Téma 2022

Manželský trojuholník

Aj teraz bude NTM prebiehať z dôvodu pandémie hlavne v online priestore a bude sa niesť v znamení témy: „Manželský trojuholník?“ Nezameriame sa však na trojuholníky, ktoré manželstvu nepomáhajú, ale práve opačne.

Košická iniciatíva podporovaná Radou pre rodinu Košickej eparchie si teraz pripravila opäť sedem video večerov so začiatkom o 19:00. Tieto večery budú popretkávané modlitbou, hudbou, silnými príbehmi či jednoduchými odpoveďami rôznych manželský párov. Môžeme prezradiť, že so svojím slovom nás povzbudí medzi inými o. Jozef Maretta s manželkou – bývalý exorcista Prešovskej archieparchie či o. Martin Mekel s manželkou – riaditeľ Gréckokatolíckeho formačného centra pre Rómov v Čičave. Počas posledného večera sa prihovorí aj arcibiskup Cyril Vasiľ SJ. Vypočujeme si svedectvá, rady a postrehy kňazských či laických manželských párov, novomanželov či dlhoročných manželských partnerov. Nebudú chýbať ani svedectvá z rómskej komunity. Podrobný program každého večera nájdete na našom webe. Video večery budú vysielané každý deň v danom týždni od 19:00 cez TV LOGOS, TV Zemplín a záznamy nájdete aj na našom osobitnom kanáli na YouTube či profile na Facebooku (NTM KOŠICE).

Prajeme Vám veľa Božích milostí, aby ste tohtoročný Národný týždeň manželstva využili naplno a nepremrhali tak šancu na upevnenie a budovanie vzťahu s Vaším manželom či manželkou.

Oslovené manželské páry sa s nami podelili o odpovede na tieto tri otázky:

  1. Kto alebo čo tretie vstupuje do vášho manželstva v negatívnom význame?
  2. Kto alebo čo tretie vstupuje do vášho manželstva v pozitívnom význame?
  3. Čo by ste do manželského trojuholníka zaradili ako prospešné pre manželstvo?

Pozvánka na NTM Košice 2022

Pondeľňajší manželský večer 2022

Utorňajší manželský večer 2022

Stredajší manželský večer 2022

Štvrtkový manželský večer 2022

Piatkový manželský večer 2022

Sobotňajší manželský večer 2022

Nedeľňajší manželský večer 2022

Manželské povzbudenia